Bu Yazıyı Sana Yazdım

 

Evet evet büyükşehirden gelmiş olman insanları hakir görmen için geçerli bir neden oluşturuyor. Şehirlerin büyüklüğü ve gelişmişliği insanlık algısına da sirayet ediyor. Biz doğulular düşünemeyen, sanatsal zevkleri olmayan kelimenin tam anlamıyla ilkeli yaşayan insanlarız. Nurunla bizi aydınlatmaya ne dersin? Olmadı gel iki akl-ı selim şehrin sorunlarını tartışalım. Bak daha faydalı olacağını göreceksin.

Düğününü takdir ettim, gerçekten çok mutlu bir birlikteliğin var ama samimi olayım mı? 150. resimden sonra sıkmaya başladı artık. Marjinallik akan resimleriniz de o kadar ilgi çekici ve gerçekçi gelmedi. Son olarak bütün bir yıl boyunca Facebook’la ne yaptığın çok da umrumda değil. Olsaydı bilirdim zaten.

Kesinlikle tanıdığım en iyi insan ve müslüman sensin. Bunu gözümüze soka soka göstermenden anlıyoruz. Senin için kim cimri, çirkef, bencil diyorsa halt ediyor. Kuralsızlıktan yakınıp ilk etapta kuralları çiğnemen hep iyi niyetinden. Keşke o 50 lira için kıyametler koparmasaydın.

Hava kirliliğinden fazlasıyla müzdarip ve şikayetçi olduğunu biliyorum. Elinde sihirli değnek olsa eminim bir dakika bile beklemeden çözüm olursun. “Çözüm olamıyorum bari sorunun bir parçası olayım” anlayışını da ayrı takdir ettim. 300 liralık kömürleri yakmaktan vazgeçebilir misin?

Oooo hayır, hayır. Tabi ki yolda yavaşlamayacaksın. Ne demek su birikintisinde durup yayalara müsade etmek. Titre ve kendine gel dostum. Senin araban var! Zengin kesimden olmasan bile orta sınıfsın. Yaya geçidini gördün mü süratini arttırabilirsin. Sahi şehirde yaya geçidi de yoktu değil mi?

Elbette ki zengin gördün mü yavşayacaksın. Ortamın konusu o adam olacak, bu en doğal hakkı değil mi? Para kazanmak bu devirde kolay mı? Ekmek aslanın ağzından, midesine oradan da kuyruğuna gitti. Aslanda sindirim sorunu var sanırım, yakında kıçından çıkaracak ama o zamana kadar zengin kardeşlerimizi baş tacı ederiz. Hem o zaten cimriliğinden dolayı zengin olmadığı için parasının bir kısmını sana da verebilir. Belli mi olur böyle şeyler? Olmadı lüks arabasıyla bir iki tur atıp ego tatmini yaşarsın.

Bilim ve modern tıp mı? Dostum iyi misin sen? Kafan ne kadar güzel bilmiyorum ama bunların tamamı boş iş. Amerikan kara propagandası, milyon dolarlık hastahanelere ne gerek var, sağlam bir hoca, sağlam iki dua tamamsın. Tamam olmadın mı? Demek ki inancın zayıf kendini muhasebe et. Uzaya gitmişler de ne olmuş? Ne olmuş yani abi? Gps kullanmayız, navigasyonları hayatımızdan çıkarırız, zaten Türk halkı olarak tvye de karşıyız. Bak bilim milim boş iş.

Tabii ki yere tüküreceksin. Ne yani bu senin en doğal hakkın. Zaten şehre baksana pislikten geçilmiyor. Sen de çözüm olamayacağına göre tükür gitsin.

Hey bankamatik başındaki arkadaş. Sana sonuna kadar katılıyor ve bankayı esefle kınıyorum. Neden bu aletlere bir iki oyun da yüklememişler ki? Terbiyesizler, hep maliyetten kısma peşindeler işte! Yalnız sana bir dost uyarısında bulunayım. Para çekme alanında bakiyeyi 30-40 saniye inceleyip, iptal deyip tekrar bakiyeyi 30-40 saniye incelemek çok eğlenceli bir işlem değil. Uzun eşek oynayıp eğlenmeye ne dersin?

Bak şimdi oldu mu? Yol istemek yerine ittin ve geçtin. Benim gibi bir terbiyesiz bu kadarını mı hak ediyor yani? Yol ortasında ağzımı burnumu kırıp öyle yol istemeliydin. Vaktin mi yok? Söyleseydin ben kendim yapardım. Hizmette sınır yok, yeter ki senin gibi değerli insanların işi görülsün

Ha ha ha gençler eğleniyor muyuz? Çok güzel her şey sizden ibaret eğlenin tabi ki. Mekandaki diğer 3552 kişiyi önemsemeyin elbette. Kahkalarınız desibel rekoru kırmaya devam etsin. Yeter mi? Yetmez bir de telefondan müzik açın. Hohoho yeminle söylüyorum harika, bir halaya ne dersin?

Sanırım yazsam sabaha kadar gidecek. Siz anladınız…