Hakkımda

Buraya entel entel şeyler yazıp sırasıyla başarılarımı ödüllerimi ve kimsenin anlamadığı ama kesin iyi bir şeydir dediği hobilerimi yazmak isterdim ama olmayınca olmuyor. Facebook enteli olmaya da gerek yok. 

1989 yılında doğmuşum, 6 yaşındayken babam ölmüş (hayal mayal hatırlıyorum o zamanları). Gel zaman git zaman büyümüş ve liseye başlamışız. Liseyi Iğdır’ın en iyi okullarından biri olan Mev Anadolu Lisesinde okudum (nasıl oldu ben de bilmiyorum). Orta okulda biraz parlak, lisede ingilizce dersi hariç vasat bir öğrenciydim. 

Tek iyi olduğum bölüm olan ingilizce yani dil sınıfı açılmayınca matematik dersi az olan eşit ağırlığı seçtim (anadolu lisesi olduğundan sözel sınıf açılmıyordu). Gel zaman git zaman öss geldi çattı. Eşit ağırlık namına bir şey bilmediğim gibi sözelim de o kadar parlak değildi ama yine de 2 ay çalışıp bir şeyler yapabilirdim. Çalıştım sınav sonuçları geldi çattı. Kaydımın olduğu ama hiç gitmediğim dershaneden aradılar. “Lan olum İlyas neredesin çabuk dershaneye gel” diyen telaşlı bir ses vardı. Gittim dershaneye derece yaptığımı söylediler. Puanım iyiydi ama derece yapmam pek olası değildi neyse adıma afiş astıklarını söylediler. Gittim afişin olduğu yere, meğer Iğdır 15.si olmuşum. Demek dershanenin başarılı öğrencisi yok, reklam yapabilmek için 15.liğe kadar düşmüşler. 

Neyse o zamanlar kız arkadaşım da vardı, biraz onun için de hırs yapıp çalışmıştım. Sonunda aynı üniversiteyi kazanıp gittik. Üniversite hayatımı anlattığım yazı burada. 

Lisede vasat bir öğrenciydim, arkadaşlarım tıp, hukuk en kötü pdr okurken ben edebiyat fakültesi türk dili ve edebiyatı bölümünü ite kaka kazanmıştım (eğitim fakültesi bile değil). Neyse Allah yardım etti okurken formasyon belgesi aldım da eğitim fakültesiyle aynı seviyeye geldim. Yalnız her şey bitince başlıyormuş. İki kez kpss denen illete hazırlandım. Onunla ilgili anılarım da burada mevcut.

Şu an 23 yaşındayım ve Meb’de kadrolu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalışıyorum. Ayrıca 3 yıldan fazla bir süre web programlama ile uğraştığımdan php, mysql, html, css, javascript gibi dillere oldukça hakimim. Öğretmen olduktan sonra sadece hobi amaçlı ilgileniyorum artık.

Planlarım

  • Askerlik
  • Mecburi Görev Süremi Doldurup Anadolu & Fen lisesine geçiş yapmak
  • Uzun süredir düşündüğüm roman yazma işine başlama
  • Evli, barklı çocuklu

Çok büyük hayallerim yok, hiç olmadı da. Zaten hep bu yüzden kaybettim. 

Buraya yazılanlar dışında olabildiğine sıradan olmaya, herkes gibi hareket eden, toplum ve işleyişle ilgili eleştirilerimi sadece kendine saklayan, en kısa tabirle etliye sütlüye karışmayan biri olmaya çalışıyorum. 

Farklılık iz yaratır ama o izi tek tek tırnaklarınızla kazımanız gerekebilir. 

Son güncelleme 14.10.2012

Önceki Hakkımda Yazıları