Hizlial.com ve Alışveriş mi? Bir Daha Asla

Yıl olmuş 2014, artık internetle ilgili olsun olmasın her insan evladı alışveriş yapmadan önce mutlaka internetten de bir araştırma yapar ve fiyat karşılaştırmasının ardından mantıklı olanı seçmeye çalışır. Yaklaşık 6 7 yıldır yukarıda zikrettiğim döngü hayatımda sıkça tekrarlanır. Ürüne karar ver – şehirde araştır – internette araştır – karar ver – al. Son zamanlarda internetten alışveriş yapma sıklığım o kadar arttı ki Nescafe’yi bile sanal sitelerden alır oldum. Yurtiçi Kargo elemanıyla samimiyetimiz  “kanka naber” muhabbeti başlayacak kadar ilerledi.

Neyse bu yazıya mevzubahis sipariş olayı 3 Kasım 2014 gerçekleşti. Ben her siparişinde o çocuksu heyecanını koruyan, her gönder butonuna basmadan önce bayramlık almış çocukların yürek çarpıntısı en derininde duyan biri olarak o gün Hizlial.com adresinden yaklaşık 15-16 kalem sipariş geçtim. Elbette Hizlial.com sitesinden ilk siparişim değildi ama daha önce hiç bu kadar çok sayıda siparişi tek seferde geçmemiştim. Neyse efendim siparişleri incelediğimde en geç kargolanacak olanın 4 iş günü içerisinde kargolanacağını gördüm ve bu bana büyük bir rahatlama sağladı. Pazartesi elime ulaşırdı. İşin güzel tarafı parfümüm, tahta kalemi mürekkebim de tam pazartesiye kadar yeterdi. “Yine dört ayak üstüne düştün” iç geçirmeleriyle beklemeye koyuldum. İlk sürpriz daha doğrusu sürprizler perşembe günü mail kutumu şenlendirdi. İki saat arayla birer siparişimin temin edilemediği bilgisi gönderildi ve o ürünlerin iptal edileceği söylendi. Sıkıntı yok canım insanlık hali olur, sipariş cumaya çıksın iki ürün iptal edilsin mesele değildi. Üstelik bu iptal mesajlarından sonra kupa hariç diğer ürünler gönderilecek statüsüne girdi. Ürünün perşembe bile gönderilme ihtimali vardı hadi perşembe yetişmesin en geç cuma gönderilecekti ki nah gönderildi.

İptal edilen ürünlerden birisinin cuma günü hızlı gönderi ile stoklara girdiğini ve utanmadan bunun reklamını da bana gönderdiklerini söylemeden geçemeyeceğim. Sonuç mu? İptal edilmişti bir kere.

Cuma gününe yine bir sürprizle başladık, ben ürünleriniz kargolandı mesajı beklerken zoooort kupa temin edilemiyor ve 12.11.2014 tarihinde temin edilecek mesajıyla karşılaştım. Üstelik daha önce temin edilmiş görünen iki tükenmez kalem de tekrar hazırlanıyor sürecine girdi. Neyse en azından diğer ürünler kısmen gönderilecek statüsünde bekliyordu. Cuma günü kesin gönderilecekt yani galiba sanırsam. Cuma gönderildi mi? Hayır. Peki ya cumartesi? Hayır. Pazara ne demeli? Resmi tatil!

Tedarik edilen ürünler verdikleri bilgiye göre kesin pazartesi kargolanacaktı ama gel gör ki o da olmadı elbette. Benim gibi sakin bir adam küfredecek seviyeye geldi. Yani bir düşünün parasını ödediğiniz ürün size yalanlar söylenerek gönderilmiyor. Tek söyledikleri şey üzgün oldukları. Tabi ki gerçekten üzgün değiller, öyle bir algı yaratıyorlar ki sanki üzüntüden üç gündür yatamıyorlar, tüm hizlial.com çalışanları kederlerinden alkol batağına saplanmış, hizlial binası komple siyaha boyanmış, tüm kargo departmanı uyumadan önce resmimi öpüp yatıyorlar falan. Sadece ayıp olmasın, müşteri bizim adımıza kayıp olmasın diye osuruktan tayyare söz. Attıkları mesajdan somut olarak elde kalan tek şey yalan!

Neyse salı günü hizlial.com’dan biri aradı normalde firmalarla telefon görüşmesi yapmayı hiç sevmem. Sürekli derste olduğum için telefonu açamıyorum veya uygun zamanlarda aramıyorlar vs. sürekli bir iletişim kopukluğu oluyor. Lakin inanın hizlial.com o kadar patavatsız ve saçma bir zamanda aramasına rağmen çok mutlu oldum. Görüştüğümüz bey öncelikle tedarik edilen ürünlerin bugün hemen kargoya verileceğini, tedarik bekleyen iki tükenmez kalem ve bir adet kupanınsa kesin yarın kargolanacağını söyledi. İlk dediği oldu geçen perşembe hazır olan ürünler şükür 11.11.2014 tarihinde kargoya verildi. Tabi belki o da hikayedir henüz kargoyu elime almadım. 12.11.2014 yani bugün kargolanacağını söylediği ürünlerse bugün kargolanmadı tabi ki ve en yakın kargo tarihi olarak 14.11.2014 tarihini içeren bir mesaj atıldı. Ben görüştüğüm adama dedim sen yine kesin 12 kasımda kargolanacak deme, “yok efendim kesin kargolanacak, ekmek musaf çarpsın kargolanacak, aha bu küp şeker gibi gözüm ağarsın kargolanacak, çocuklarımı okula göndermek nasip olmasın kargolanacak” deyince ben de ister istemez inandım. Suç bende hakim bey!

Şimdi bakalım o kalan üç kalem ürün ne zaman gönderilecek? Bir daha hizlial.com mu? Çok özel bir durum olmadıkça hayır!

Yazıyı daha anlamanız için sipariş edilen ürünlere bu linkten ulaşabilirsiniz.